Sposób na odmładzanie, przebarwienia i blizny - Laser Frakcyjny

Laser frakcyjny w Zgorzelcu to to wyjątkowo sprawdzony zabieg resurfacingu skóry, który przyczynia się do skutecznego usuwania przebarwień, redukcji blizn- w tym potrądzikowych, spłycaniu i redukcji zmarszczek.

Uzyskany efekt to rozświetlona, gładka i elastyczna skóra.

Wskazania

  • Rozstępy
  • Blizny potrądzikowe , pooperacyjne (różnego pochodzenia)
  • Zmarszczki
  • Wiotka skóra
  • Cienie i worki pod oczami
  • Przebarwienia, piegi
  • Utrata owalu twarzy / lifting twarzy
  • Rozszerzone pory
  • Odnowa, odbudowa i regeneracja skóry
  • Przywrócenie gęstości skóry (szara, sucha cera)

Zabieg laser frakcyjny nazywany jest często “chirurgią bez skalpela”, jako że, działa kompleksowo, redukuje zmarszczki, uelastycznia skórę oraz poprawia owal twarzy. Zabieg rekomendowany jest dla osób, które chciałyby odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości: niewielkie blizny, drobne zmarszczki, rozstępy oraz przebarwienia.

Nowa technologia, którą wykorzystuje laser polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Matryca lasera została skonstruowana w takim sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiając przy tym nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę danego obszaru. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę.

Tym, co odróżnia zabieg frakcyjny od tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, jest precyzyjne aplikowanie światła. Światło lasera aplikowane jest na leczone miejsce wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Wiązki lasera, głęboko i precyzyjnie penetrują zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej.

Często zadawane pytania

Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na zdecydowaną poprawę kondycji skóry.


Jeśli masz blizny, zmarszczki czy rozstępy, szorstką i szarą to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie

Dla pełnego komfortu pacjenta zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu z lidokainą. Podczas zabiegu skóra chłodzona jest zimnym strumieniem powietrza, co łagodzi ewentualny dyskomfort. W trakcie zabiegu pacjent może co najwyżej odczuwać ciepło i delikatne pieczenie.
Wiązka światła, która swoim zasięgiem sięga do tkanki podskórnej i skóry właściwej, przyczynia się do kontrolowanego uszkodzenia wybranych komórek, które w naturalnym procesie regeneracji zostają zastąpione zdrową tkanką. Namnażanie nowego kolagenu w skórze sprawia, że blizny ulegają wygładzeniu. Wszystkie okoliczne tkanki pozostają nienaruszone.

Działanie ablacyjne polega na naruszeniu zewnętrznej warstwy naskórka, poprzez odparowanie wody z naskórka, co powoduje efekt złuszczenia.


Frakcyjne działanie lasera polega na zainicjowaniu procesów naprawczych, regeneracyjnych zachodzących w głębi skóry, co sprawia, że jest zabiegiem szybkim, bezpieczny oraz wysoce skuteczny
.

W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja trwa od 10 do 45 minut. Czas gojenia to 3-7 dni w zależności od zastosowanego protokołu terapii.


Na przestrzeni kilku miesięcy, seria zabiegów frakcyjnych naszym laserem prowadzi  do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry, a także zdecydowanego zmniejszenia widoczności porów.


Najlepsze rezultaty widoczne są po serii 3-6 zabiegów – wykonywanych w przeciągu 4-6 tygodni. 
W przypadku wykonania serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza, efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy.

Zabieg wymaga od 3 do 7 dni rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta (skórę można porównać do bardzo mocno opalonej, z lekko widoczną drobną siateczką).

Proces gojenia trwa do 4 tygodni. Po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, zabieg należy powtórzyć.

Efekty widoczne są niemal natychmiastowo, jednak pełen postępujący proces regeneracji trwa w okresie od 1-3 miesięcy.


Terapia pozwala zniwelować zmarszczki, blizny czy nawet rozstępy jak również poprawić koloryt skóry. Jest to doskonały sposób na walkę z problemem nieregularnej struktury skóry, blizn po zabiegach  chirurgicznych oraz potrądzikowych.

Przez 2-3 dni od zabiegu przemywać skórę tonikiem bezalkoholowym, solą fizjologiczną,
Delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić, nie zdrapywać mikrostrupków .

Nie korzystać z sauny, basenu, solarium, przez 2-3 dni od zabiegu
Intensywnie nawilżać i natłuszczać skórę.


Bezwzględnie stosować ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50) – co najmniej2-3 tygodnie, brak protekcji UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach poddanych terapii.

Choroba nowotworowa

Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)

Skłonność do powstawania blizn przerostowych

Przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków immunosupresyjnych

Świeża opalenizna

Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
Aktywna opryszczka
Ciąża i okres laktacji
Doustna kuracja retinoidami

Choroby skórne, jak łuszczyca, liszaj, alergie skórne

Fotouczulenie i przyjmowanie preparatów światłoczułych

Bliznowiec

Padaczka

Przebyte niedawno leczenie kwasami, głęboki peelini i inne zabiegi naruszające naskórek.

Nie wymaga specjalnego przygotowania. 
Należy jedynie pamiętać, żeby kilka dni przed zabiegiem nie korzystać z solarium, nie opalać się ani używać samoopalaczy.


Na dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić antybiotyki oraz zioła, które mogą uwrażliwiać na światło. Miesiąc wcześniej nie opalać się i nie stosować samoopalaczy.

Widzisz zabieg wprost dla siebie?   Zamów wizytę już dziś.

Przekonaj się dlaczego klienci wybierają właśnie nas.