Zabieg Virtue RF
Przełom w radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF Zgorzelec – bezoperacyjny lifting twarzy jak i innych obszarów ciała.

Virtue RF to nowoczesna platforma firmy ShenB, łącząca w sobie technologię mikronakłuwania z falą radiową. Radiofrekwencja mikroigłowa to skuteczny, małoinwazyjny i szybki sposób na znaczną poprawę napięcia skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz redukcję zmarszczek i blizn. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest więc skóra potrzebująca odmłodzenia, ujędrnienia, wyrównania struktury, wymagająca redukcji zarówno drobnych, jak i głębokich zmarszczek, blizn czy rozstępów.

Innowacyjne urządzenie pozwala na precyzyjną regulację głębokości igieł (od 0,1mm do 3,5mm), częstotliwości i intensywności działania, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania zabiegu indywidualnie do potrzeb każdej skóry. To bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg, pozwalający uzyskać rezultat pięknej, jędrnej i gładkiej skóry bez okresu rekonwalescencji.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z użyciem Virtue RF polega na wprowadzeniu do skóry właściwej mikroigieł, które tworzą mikroskopijne kanały, stymulując do naturalnej produkcji kolagenu. Następnie urządzenie emituje w głąb skóry energię cieplną, wspomagającą ten proces, dzięki czemu skóra się napina i unosi. Całość trwa około 30 minut. Virtue RF to zabieg praktycznie bezbolesny, bowiem mikroigły wprowadzane są do skóry za pomocą precyzyjnego systemu RPD (Robotic Precision Delieviery). Istnieje także możliwość dodatkowego znieczulenia skóry preparatem znieczulającym.

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego wykonaniu – są one naturalne i co ważne, ulegają wzmożeniu wraz z upływem czasu. Po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, natomiast dzięki odpowiedniej pielęgnacji łagodzącej, szybko zyskuje napięcie i jest pełna blasku. Ostateczne efekty widoczne są po upływie 4-6 tygodni od zabiegu. W celu ich wzmocnienia zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni oraz zabiegu przypominającego co 6 miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa (lub termolifting mikroigłowy) to najsilniej i najgłębiej działająca technologia do bezoperacyjnego liftingu twarzy, odmłodzenia, ujędrnienia i zagęszczenia skóry.

Synergia dwóch bardzo skutecznych, klinicznie przebadanych i bezpiecznych technologii – radiofrekwencji RF i mikronakłuwania w jednym urządzeniu Virtue RF z wyjątkową skutecznością stymuluje skórę do regeneracji i pobudza naturalne procesy naprawcze skóry. Daje spektakularne efekty przy minimalnej inwazyjności zabiegu i bez okresu rekonwalescencji. Zabieg jest całoroczny, może być wykonywany również latem.

W ciągu ostatnich lat zainteresowanie zabiegami radiofrekwencji mikroigłowej bardzo wzrosło, ze względu na bardzo skuteczne rezultaty, minimalną inwazyjność, brak okresu rekonwalescencji oraz naturalne działanie.

Najnowsza platforma RF VIRTUE wznosi zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej na nowy poziom.

Jak działa Radiofrekwencja Mikroigłowa Virtue RF

Radiofrekwencja Mikroigłowa to niezwykle skuteczne połączenie dwóch technologii – Mikronakłuwania, które stymuluje i pobudza skórę, uruchamiając w niej procesy naprawcze przy jednoczesnej aplikacji precyzyjnie kontrolowanej fali elektromagnetycznej o częstości fali radiowej, która wywołuje efekt termoliftingu, wzbudzając procesy regeneracji i przebudowy struktury skóry.

Mikroigły wprowadzane są na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 mm do 3,5mm). Po nakłuciu przez mikroigły transmitowana jest energia RF w głąb skóry, wywołując efekt termoliftingu, który powoduje obkurczanie włókien kolagenowych. Energia dostarczana jest bezpośrednio do skóry właściwej, z pominięciem naskórka.

W radiofrekwencji mikroigłowej kontrolujemy jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy.

Radiofrekwencja mikroigłowa należy do zabiegów regeneracyjnych, czyli takich, które odmładzają w sposób naturalny, poprzez stymulowanie naturalnych procesów naprawczych skóry.

Już jeden zabieg daje widoczne efekty ujędrnienia i zagęszczenia skóry, po serii 3 – 4 zabiegów w miesięcznych odstępach można oczekiwać spektakularnych rezultatów:

 • bezoperacyjny lifting twarzy
 • ujędrnienie, zagęszczenie, poprawa napięcia skóry, podniesiony owal twarzy
 • redukcja zmarszczek
 • redukcja blizn (również trądzikowych)
 • zmniejszenie porów, poprawa struktury skóry
 • leczenie rozstępów

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczenie się włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze odbywa się od kilku tygodni do kilku miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja nowego kolagenu, skracania i zagęszczania się jego włókien. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta.

VIRTUE RF – przełom w radiofrekwencji mikroigłowej!

Koreańska firma ShenB stworzyła wyjątkową platformę VIRTUE RF, która w innowacyjny sposób łączy moc mikronakłuwania z falą radiową. Dzięki najnowszej technologii nie tylko poprawimy koloryt naszej skóry, ale także zadbamy o jej ujędrnienie. W sprawdzony i bezinwazyjny sposób pozbędziemy się głębokich i drobnych zmarszczek. Ze względu na różne parametry, głębokości działania i końcówki istnieje możliwość pełnego dostosowania zabiegu do potrzeb pacjenta.

VIRTUE RF. Bezinwazyjny lifting termiczny

Dzięki metodzie mikronakłuwania, która polega na wprowadzeniu sterylnych igieł w głąb skóry właściwej, tworzą się mikroskopijne kanały. W kanałach tych zachodzą procesy stymulujące naturalną produkcję kolagenu. Za pomocą mikro igieł dostarczana jest energia cieplna o częstotliwości radiowej na wybraną głębokość, które wspomagają odbudowę kolagenu i elastyny, odpowiadające za napięcie skóry.

Głowica SMART RF

Innowacyjna głowica wytwarza mikrouszkodzenia na głębokościach o zakresach 0,1 – 3,5 mm, która w naturalny sposób pobudza procesy regeneracyjne i wytwarzanie nowego kolagenu.

VIRTUE RF dzięki innowacyjnej technologii opierającej na trybie impulsowym, zwiększa swoją precyzję działania. VIRTUE RF został wyposażony w system chłodzenia, aby podwyższyć bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Dodatkowo po każdym wykonanym zabiegu wykorzystujemy podwójną maskę dla podwyższenia komfortu pacjenta. Przełomowy lifting bez skalpela jest zabiegiem bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym (uzależnione od obszaru zabiegowego i indywidualnego progu bólu Pacjenta). To co najważniejsze w przypadku zabiegu VIRTUE RF to brak okresu rekonwalescencji.  

Mocne strony zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej VIRTUE RF 

 • Lifting ciała bez skalpela – Lifting twarzy, radykalne ujędrnienie i poprawa kondycji skóry na całym ciele są teraz możliwe bez użycia skalpela. Technologia połączenia mikro nakłuwania z falą radiową robi zawrotną karierę w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie.  
 • Szybkość i precyzja – Nie bez powodu VIRTUE RF wiedzie prym na rynku. Dzięki swojej precyzji i głowicy SMART RF jest to nieinwazyjny zabieg liftingujący. Dzięki specjalistycznej głowicy SMART RF zabieg można dopasować do leczonego obszaru w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Często zadawane pytania

Lifting twarzy

 • Czoło
 • Okolice oczu
 • Kurze łapki
 • Okolice ust
 • Policzki
 • Podbródek
 • Linia żuchwy
 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt

Lifting ciała

 • Piersi
 • Ramiona
 • Motylki
 • Boczki
 • Brzuch
 • Pośladki
 • Uda
 • Kolana
 • Dłonie
 • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry
 • Redukcja blizn
 • Zagęszczenie i wyrównanie struktury skóry
 • Redukcja rozstępów
 • Drobne i głębokie zmarszczki

Zabieg powoduje lekkie uczucie dyskomfortu. Jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przeciwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • zmiany chorobowe skóry, aktywny trądzik
 • rozrusznik serca, zaburzenia krzepliwości krwi

Bardzo istotne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.


W przypadku depilacji pach 48 h przed zabiegiem nie należy stosować antyperspirantu.
Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem należy wypić co najmniej 1 litr wody 
Przed każdym z zabiegów nie można wyrywać włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni.

Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.
4 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanego obszaru.
Tydzień przed laserową depilacją nie wolno złuszczać skóry kremami, lekami i za pomocą peelingów.
Tydzień przed zabiegiem nie można też wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy ( w przypadku depilacji okolic twarzy)
.

Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura, wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
Zabieg można wykonać najwcześniej dwa tygodnie po stosowaniu antybiotyków.
 Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Przerwa od po czasu opalania to około 3 tygodnie.

Radiofrekwencja mikroigłowa Virtu RF jest już dostępna w naszym gabinecie.

Zapraszamy na zabieg do naszego gabinetu Beauty Avenuew Zgorzelcu!