Medyczne wskazania do depilacji laserowej

Medyczne wskazania do depilacji laserowej

Wskazaniami do wykonania depilacji laserowej nie są wyłącznie względy estetyczne, co raz więcej osób decyduje się na laserowe depilację ze względu na wskazania medyczne - uciążliwe stany zapalne, wrastające włoski, podrażniona, zaczerwieniona skóra po goleniu, i ciągłe krostki na skórze.

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Wiązka lasera wchodzi w kontakt z melaniną znajdującą się w łodydze włosa i mieszku włosowym. Pod wpływem zdeponowanej energii lasera uszkodzeniu ulega cały włos wraz z macierzą, przez co nie jest możliwy jego ponowny wzrost. Należy jednak pamiętać, że jedynie włosy będące w fazie wzrostu włosa- anagenu mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania aktywnego wzrostu włosów jest kwestią indywidualną i zależy od kilku czynników takich jak obszar skóry, wiek, płeć itp.

Jakie są medyczne wskazania do depilacji laserowej?

Wrastające włoski –zarówno dla kobiet jak i mężczyzn jest to poważny problem. Najczęściej pojawiają się właśnie tam, gdzie są najbardziej uciążliwe, przede wszystkim to okolice bikini, ale także na nogi i twarz. Uciążliwe stany zapalne, często ropieją, a nawet po wyleczeniu zostawiają widoczne ślady na skórze, a często przebarwienia pozapalne. Wyrywanie włosów pęsetą i usuwanie ich przy pomocy depilatora elektrycznego dodatkowo potęguje problem. 

Krostki po goleniu – problem krostek po goleniu dotyczy osób zarówno z jasnym jak i ciemnym owłosieniem. Osoby o jasnej karnacji i cienkim włosie bardzo często dotyka problem czerwonych punków na skórze bezpośrednio po jej ogoleniu. Taka skóra jest gładka, ale widoczne zaczerwienienia potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilkanaście godzin po goleniu. Kie włosy są grube i ciemne, ogolenie ich niekoniecznie pozwala nam długo cieszyć się gładką skórą, a jeśli już, to tylko przez chwilę. Mieszki włosowe pozostają przecież w skórze, a ich ciemny kolor przebija przez naskórek. Skóra jest pozornie gładka, jednak widoczne są na niej ciemne punkty, które bardzo często odrastają w przerażająco krótkim czasie. 


Podrażniona i sucha skóra – to zdecydowanie najmniejszy dyskomfort związany z depilacją, ale za to najpopularniejszy efekt regularnego golenia. Uczucie ściągnięcia skóry, pieczenie i dyskomfort – to odczucia dobrze nam wszystkim znane.


Nadmierne owłosienie – hirsutyzm to, jak się ostatnio okazuje, coraz bardziej popularny problem medyczny wielu kobiet powodujący, że na ciele kobiety, zamiast meszku pojawiają się włosy w miejscach typowych dla mężczyzn, np. obszar nad górną wargą, podbródek, klatka piersiowa, kark, okolica lędźwiowa, brzuch a także uda i stopy. Najczęstszą przyczyną hirsutyzmu jest destabilizacja gospodarki hormonalnej związana z podwyższonym stężeniem androgenów. Hirsutyzm ma także podłoże genetyczne, na które niestety nie mamy wpływu.

Oprócz wskazań medycznych są także i estetyczne, bo gładka skóra to także komfort codziennego funkcjonowania – już nie stresujemy się przed wyjściem na basen, plażę, w sytuacjach intymnych. To także oszczędność czasu, który każdorazowo musimy poświęcać na golenie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszą metodą usuwania włosów, jednak nie w każdym przypadku przeprowadzenie tego zabiegu będzie możliwe.

Wśród głównych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu można wymienić kurację retinoidami, przyjmowanie leków i ziół światłouczulających, okres ciąży, karmienia piersią, cukrzycę, choroby nowotworowe oraz „świeża” opalenizna.


W przypadku leków, ziół i opalenizny wykonanie zabiegu będzie jednak możliwe po odczekaniu wskazanego przez kosmetologa czasu.

A jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu ?

Po wykonaniu serii zabiegów, całkowitego wyeliminowania problemu wrastających włosków oraz krostek, które pojawiają się w trakcie wykonywania tradycyjnych metod depilacji (maszynka, wosk, depilator, krem). Pierwsze efekty będą widoczne już po około 3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Jednak na ostateczny efekt możemy oczekiwać po wykonaniu serii kilku zabiegów.

A jakie korzyści?

Z całą pewnością zyskujemy:
- piękną gładką skórę- bez włosków, przebarwień i krostek
- więcej czasu- , tej pory zabierało nam golenie
- komfort i wygodę- idąc na basen, fitness i w sytuacjach intymnych.

Beauty Avenue oferuje wykonanie zabiegów najnowocześniejszym na rynku laserem Soprano Ice Platinum, dzięki któremu już po około 6-8 zabiegach można spodziewać się całkowitego usunięcia niechcianych włosków.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Przekonaj się dlaczego klienci wybierają właśnie nas.

Podziel się artykułem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Gorąco polecane artykuły:

Dermapen 4.0 – naturalna regeneracja skóry - zdjecie po zabiegu

Ratunek dla skóry

Dermapen 4.0 – naturalna regeneracja skóry. Nasza skóra nieustannie jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – klimatyzacja, promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze. Nasz styl życia

Czytaj Dalej »